Na początku powinniśmy się zastanowić na co chcemy oszczędzać. Może to być jakaś rzecz (w moim przypadku jest to gitara elektryczna) albo wyjazd, czyli konkretny cel. Powinniśmy sobie zapamiętać to na co zbieramy i zastanowić się nad tym czy lepiej jest iść do Mcdonalda i wydać pieniądze na jedzenie, czy może lepiej zostawić te pieniądze i mieć już jakąś część potrzebnej kwoty.
Dobrym pomysłem jest przeznaczenie jakieś skarbonki czy pudełka gdzie będziemy wrzucać pieniądze. Najlepiej jest napisać na pojemniku cel na, który zbieramy i postawić go w widocznym miejscu, np. biórko, aby widzieć go codziennie. :D
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz