Wiecie już na co chcecie oszczędzać? Jeśli tak to zajmniemy teraz planowaniem oszczędzania. Jak pamiętacie zdjęcie z moim budżetem, była tam ilość dostępnych pieniędzy oraz wydatki. Każdy prawdopodobnie dostaje kieszonkowe, dlatego powienien sobie rozdzielić go na comiesięczne wydatki, które nie ulegają zmianie oraz na te, które ulegają zmianie np. wyjście do kina. Jeśli zsumujemy sobie te wydatki powinniśmy uzyskać sumę, która nie przekracza ilości naszych pieniędzy np.
Kieszonkowe- 100 zł
Wyjście do kina- 40 zł
Telefon- 25 zł
inne- 25zł
40+25+25= 90 zł
Oszczędzam- 10 zł - ta kwota powinna znaleźć się w skarbonce do, której zbieramy oszczędności potrzebne kupno droższej rzeczy.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz